PRM – informacje praktyczne

rejestracja

wystarczy 1 minuta

logowanie

przygotuj telefon i PIN

Rynek, Dworzec PKP, Osiedle Piastów i Ośrodek Sportów Wodnych – to miejsca, w których staną samoobsługowe stacje Pszczyńskiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji mieszkańców miasta i turystów będzie 40 jednośladów. Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia będzie zawsze w pełni darmowe.

Aby korzystać z Pszczyńskiego Roweru Miejskiego w pierwszej kolejności wymagana będzie rejestracja na stronie internetowej oraz dokonanie opłaty inicjalnej w wysokości minimum 10 zł. Po jej zaksięgowaniu będzie można już wypożyczać rowery. Konto użytkownika umożliwia wypożyczanie rowerów tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 zł. W przypadku ewentualnego zamknięcia konta, opłata inicjalna podlega zwrotowi, jeśli wcześniej nie została wykorzystana na przejazdy.

Nextbike Polska przygotował specjalną aplikację na urządzenia mobilne, która umożliwia wypożyczenie m.in. poprzez skanowanie kodu QR. Użytkownicy nieposiadający smartfonów mogą skorzystać z dotykowych terminali znajdujących się na każdej stacji. Wystarczy wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer wybranego roweru. System Pszczyńskiego Roweru Miejskiego będzie działał codziennie przez całą dobę aż do 28 września.
W ramach cennika Pszczyńskiego Roweru Miejskiego pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia roweru będzie zawsze w pełni darmowe. Czas od 31 do 60 minuty wypożyczenia kosztuje 1 zł. Druga godzina wypożyczenia kosztuje 2 zł, trzecia 3 zł, a każda kolejna godzina – 4 zł.

Pszczyński Rower Miejski jest kompatybilny z innymi systemami firmy Nextbike w Polsce i na świecie. Jednorazowa rejestracja w systemie umożliwia korzystanie z floty przeszło 35 000 rowerów miejskich na całym świecie, m.in. w Niemczech, Austrii, na Cyprze, w Emiratach Arabskich i oczywiście w Polsce, m.in. w Katowicach, Opolu, Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu.