Pszczyński Rower Miejski

rejestracja

wystarczy 1 minuta

logowanie

przygotuj telefon i PIN

Już 28 kwietnia zostanie uruchomiony Pszczyński Rower Miejski. Do dyspozycji mieszkańców będzie 40 rowerów i 4 samoobsługowe stacje wypożyczeń zlokalizowane w najważniejszych punktach miasta. Z rowerów będzie można korzystać do 28 września.

Stacje powstaną na Rynku, przy Dworcu PKP, na Osiedlu Piastów i przy Ośrodku Sportów Wodnychw w Łące. Za dostarczenie, uruchomienie i obsługę systemu odpowiada firma Nextbike Polska, która jest operatorem podobnych systemów m.in. w Warszawie (Veturilo), Katowicach, Gliwicach, Wrocławiu i Opolu.

Z Pszczyńskiego Roweru Miejskiego może skorzystać każdy. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej, wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej i można już wypożyczyć rower. By to zrobić, wystarczy wpisać na terminalu przy stacji swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać ze specjalnej bezpłatnej aplikacji Nextbike na urządzenia mobilne, która umożliwia wypożyczanie m.in. poprzez skanowanie kodu QR. Aby zwrócić rower, wystarczy wpiąć go w elektrozamek tej samej lub dowolnej innej stacji Pszczyńskiego Roweru Miejskiego. Jednorazowa rejestracja umożliwia korzystanie z systemów Nextbike w Polsce i na całym świecie.

Wszystkie rowery są wyposażone we wszelkie elementy niezbędne do wygodnej i bezpiecznej jazdy, m.in. w przerzutkę, automatyczne oświetlenie przednie i tylne, dzwonek, hamulce (ręczny i nożny), wodoodporne siodełko, szyfrowy zamek (kod do niego otrzymujemy przy wypożyczeniu, warto go zapamiętać) i koszyk do przewożenia toreb i pakunków.

Pszczyński Rower Miejski to program pilotażowy. Od jego powodzenia zależy, czy i kiedy rowery miejskie zagoszczą w Pszczynie na dłużej.